رویدادی های صبری

رئیس شورای حل اختلاف سیستان و بلوچستان خبر داد؛

صلح و سازش دو طایفه در زاهدان

٢٧ اسفند ١٣٩٧
صلح و سازش دو طایفه در زاهدان

رئیس شورای حل اختلاف سیستان و بلوچستان گفت: با تلاش اعضای شوراهای حل اختلاف شماره 19 شهرستان زاهدان، اختلاف و درگیری بین دو طایفه در زاهدان به سازش منتهی گردید.

به گزارش روابط عمومی ستاد ملی صبر، "حجت الاسلام والمسلمین حمید رضا بندانی" گفت: بر اثر وقوع درگیری بین دو نفر از طایفه شهنوازی و بامری و به قتل رسیدن یک نفر از طایفه بامری در تیراندازی منطقه پشت کوه شهرستان خاش در سال 88 اختلاف و درگیری بین دو طایفه شدت گرفت.

وی افزود: پس از دستگیری قاتل و انجام مراحل قانونی و صدور حکم، پرونده به شورای حل اختلاف شماره 19 شهرستان زاهدان ارجاع تا مراحل برای اخذ رضایت از شاکی طی شود که تلاش اعضای شوراهای حل اختلاف شماره 19 شهرستان زاهدان بلافاصله با ارجاع پرونده به این شعبه آغاز و ارتباطات لازم با دو طایفه برقرار شد.

رئیس شوراهای حل اختلاف سیستان و بلوچستان تصریح کرد: پس از برگزاری حدود 3 جلسه در سال 96 و 3 جلسه در سال 97، با خانواده اصحاب دعوا، جلسه نهایی در سال 97 برگزار شد و در نهایت خانواده مقتول رضایت بی قید و شرط خود را اعلام کردند.

" حجت الاسلام بندانی" گفت: سیستان و بلوچستان با توجه به ساختار قومی و طایفه ای که دارد فرهنگ صلح و سازش در آن نهادینه شده به گونه ای که بیشتر اختلافات و درگیری ها معمولا از طریق بزرگان و ریش سفیدان حل و فصل می شود و این بار نیز و تلاش اعضای شورای حل اختلاف شماره 19 در برقراری سازشی دیگر بین دو طایفه و نجات یک نفر از چوبه دار به ثمر نشست.

وی از تلاش های بزرگان، معتمدان و اعضای شوراهای حل اختلاف شماره 19 که در این صلح نقش بسزایی داشتند قدردانی کرد.

نظر خود را ثبت کنید

comment