رویدادی های صبری

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان راز و جرگلان خبر داد؛

پرونده نزاع دسته جمعی در شهرستان رازوجرگلان به مصالحه انجامید

٠٥ اسفند ١٣٩٧
پرونده نزاع دسته جمعی در شهرستان رازوجرگلان به مصالحه انجامید

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان راز و جرگلان از توابع استان خراسان شمالی، از حصول سازش در پرونده نزاع دسته جمعی بین دو طایفه بزرگ اهل تسنن در روستای دویدخ خبر داد.

به گزارش روابط عمومی ستاد ملی صبر به نقل از میزان، "بدریاز حصول سازش در پرونده نزاع دسته جمعی بین دو طایفه بزرگ اهل تسنن در روستای دویدخ خبرداد.

وی افزود: با تلاش‌های مستمر همکاران قضایی این مجموعه از جمله دادیار شعبه دوم دادسرای عمومی و انقلاب این شهرستان و میانجیگری معتمدین محلی و ریش سفیدان شهرستان ومساعی تعدادی از روحانیون اهل تسنن روستای دویدخ، این پرونده سرانجام به مصالحه انجامید.

دادستان عمومی و انقلاب رازوجرگلان تصریح کرد: به دلیل اختلاف و تنش، این دو طایفه بزرگ تامدت‌ها با یکدیگر مشاجره و منازعه داشتند که بعد از تلاش‌های صورت گرفته این اختلاف در دادگستری رازو جرگلان به سازش ختم شد.

این مقام قضایی ادامه داد: در این ماجرا ۲۳ نفر از ۸۰۰ میلیون ریال دیات متعلقه چشم پوشی کردند و به همین اعتبار چندین فقره پرونده مربوطه نیز مختومه شد.

وی درخاتمه روحیه گذشت و مصالحه بین مردم منطقه از جمله اهل تسنن و ترکمن‌ها را ستودنی توصیف کرد و گفت: امیدواریم بیش از پیش شاهد اشاعه و نهادینه شدن فرهنگ صلح و سازش در بین تمام مردم منطقه و کاهش چشمگیر منازعات و درگیری‌ها باشیم.

نظر خود را ثبت کنید

comment