رویدادی های صبری

در دومین همایش استانی صبر در استان گلستان انجام شد؛

تقدیر از بانیان بخشش و فعالان سازشی

١٣ آذر ١٣٩٧
تقدیر از بانیان بخشش و فعالان سازشی

در دومین همایش استانی صبر در استان گلستان که با حضور خانواده های شاکیان و فعالان سازشی استان برگزار شد؛ از 8 نفر از خانواده هایی که از قاتلین فرزندانشان گذشتند و فعالان سازشی استان تجلیل شد.

به گزارش معاونت فرهنگی دادگستری استان گلستان، "حجت الاسلام والمسلمین مهدی قاسمی وناجمی" در این همایش گفت: ستاد صبر با هدف تمرکز بر گسترش و تبیین فرهنگ صبر و گذشت در کشور و به تبع آن در استان تشکیل شده است.

سرپرست معاونت فرهنگی دادگستری استان گلستان با بیان اینکه جرایمی مانند تهدید، توهین، ضرب و جرح عمدی و قتل نتیجه ناتوانی در کنترل خشم و نداشتن مهارت های ارتباطی و حل مساله در افراد است افزود: در ستاد صبر به دنبال این هستیم تا با استفاده از ظرفیت دستگاه ها و تشکل های مردم نهاد برای افزایش مهارت هایی مانند کنترل خشم و صبر تلاش کنیم.

رئیس کل دادگستری استان نیز در همایش استانی صبر گفت: زندگی اقوام و مذاهب مختلف در استان فرصت مناسبی برای همدلی و استفاده از این ظرفیت برای سازش در پرونده ها است.

وی با بیان اینکه گلستان از استان های پیشرو کشور در سازش پرونده ها است افزود: شعب ویژه سازش در همه دادسراها و دادگستری ها مستقر شده است تا با درخواست طرفین پرونده، ریش سفیدان و مصلحین بین طرفین پادرمیانی کنند.

هادی هاشمیان گفت: امروز در حاشیه این مراسم 38 نفر از شاکیان که پرونده هایشان درباره نفقه، مهریه، دیه و قصاص بود؛ گذشت کردند.

هاشمیان افزود: در یکی از این پرونده ها، شاکی از دیه یک میلیارد تومانی خود گذشت و سبب آزادی یک زندانی شد.
 گفتنی است دومین همایش استانی در زندان گرگان و با حضور خانواده های شاکیان و فعالان سازشی استان برگزار شد و در این همایش از فعالان سازشی و خانواده هایی که گذشت کرده اند؛ تجلیل شد.

نظر خود را ثبت کنید

comment