رویدادی های صبری

رییس کل دادگستری استان سمنان:

گسترش فرهنگ صلح و سازش از مهمترین اهداف تشکیل ستاد ملی صبر است

٢٣ دي ١٣٩٦
گسترش فرهنگ صلح و سازش از مهمترین اهداف تشکیل ستاد ملی صبر است

رییس کل دادگستری استان سمنان در خصوص تشکیل ستاد ملی صبر با هدف احیای ارزشهای انقلاب اسلامی و اصلاح فرهنگ عمومی بوده است که تحقق آن مستلزم همگرایی و هم افزایی همه اعضای ستاد به منظور فضاسازی لازم، گفتمان سازی و نهایتا فرهنگ سازی است.

به گزارش روابط عمومی ستاد ملی صبر از دادگستری کل استان سمنان، سید محسن مظهری رییس کل دادگستری استان سمنان در اولین جلسه ستاد ملی صبر این استان گفت: با توجه به اینکه امروز با حجم زیادی از پرونده ها در دستگاه قضا مواجه هستیم تشکیل چنین ستادهایی می تواند در افزایش فرهنگ صلح و سازش موثر باشد.

مظهری یکی از رسالت های معاونت فرهنگی قوه قضائیه را ارتقائ فرهنگ عمومی دانست و گفت: طمع، حرص و کمرنگ شدن عواطف انسانی و همچنین نقض عهد و پیمان، بی توجهی به حقوق دیگران و تضعیف روحیه عفو و اغماض از مهمترین عوامل وقوع جرم و اختلاف در جامعه هستند.

وی گفت: اهتمام معاونت فرهنگی قوه قضائیه در خصوص تشکیل ستاد ملی صبر با هدف احیای ارزشهای انقلاب اسلامی و اصلاح فرهنگ عمومی بوده است که تحقق آن مستلزم همگرایی و هم افزایی همه اعضای ستاد به منظور فضاسازی لازم، گفتمان سازی و نهایتا فرهنگ سازی می باشد .

در ادامه این جلسه حجت الاسلام والمسلمین محمد تقی جلالی معاونت فرهنگی دادگستری استان سمنان نیز درباره اهداف تشکیل ستاد ملی صبر گفت: گسترش فرهنگ صلح و سازش، ارتقای فرهنگ مودت، اعتلای فرهنگ قانونمداری، احترام به حقوق دیگران، کاهش پرونده های دستگاه قضا از جمله اهداف تشکیل ستاد ملی صبر در استان است.

وی گفت : مهم ترین وظایف این ستاد هماهنگی با دستگاهها برای فرهنگ سازی در عرصه صبر است.

وی همچنین تبلیغ، ترویج و ارائه مشاوره های حقوقی در مساجد و دانشگاهها و هیئت های مذهبی را در ترویج فرهنگ صلح و سازش موثر دانست.

دراین جلسه برخی از موثران فرهنگی نظرات خود را در رابطه با ترویج و ارتقای فرهنگ صلح و سازش بیان کردند.

نظر خود را ثبت کنید

comment