آخرین اخبار:

رویدادی های صبری

تشکیل دادگاه های صلح در سراسر کشور تا آذرماه سال جاری

١٥ خرداد ١٤٠٣

حجت الاسلام والمسلمین هادی صادقی رئیس مرکز حل اختلاف قوه قضاییه در همایش منطقه ای غرب کشور با محوریت نحوه اجرای قانون جدید شوراهای حل اختلاف و ایجاد دادگاه های صلح، اظهار داشت : فلسفه وجودی دادگاه های صلح ، ایجاد صلح و سازش بیشتر در پرونده های قضایی با کمک شوراهای حل اختلاف است.

به گزارش روابط عمومی دادگستری استان کردستان ، همایش منطقه ای غرب کشور با محوریت نحوه اجرای قانون جدید شوراهای حل اختلاف و ایجاد دادگاههای صلح با حضور رئیس مرکز حل اختلاف قوه قضاییه ، روسای کل دادگستری استانهای کردستان ، کرمانشاه ، ایلام ، لرستان و همدان به میزبانی دادگستری استان کردستان در سالن اجتماعات اداره کل دادگستری استان برگزار شد.

در این همایش ، حجت الاسلام و المسلمین صادقی ضمن تسلیت ایام رحلت امام خمینی (ره) و قیام خونین 15 خرداد ، اظهار داشت : در سال جاری شوراهای حل اختلاف در کشور بصورت کارآمد در مسیر صلح و سازش فعال می شوند.

رئیس مرکز حل اختلاف قوه قضاییه تصریح کرد : دعاوی در صلاحیت دادگاه صلح ، ترکیبی از دعاوی حقوقی ، کیفری و خانواده است و فلسفه وجودی دادگاه صلح ، ایجاد و ترویج صلح و سازش در میان مردم است و شوراهای حل اختلاف در کنار این دادگاه می توانند از اطاله دادرسی جلوگیری کنند.

حجت الاسلام صادقی افزود : تعامل بالای دادگاه صلح و شوراهای حل اختلاف و استفاده مطلوب از ظرفیت شورای حل اختلاف ، سبب می شود تا آمار صلح و سازش در پرونده های قضایی به نحو محسوسی ارتقاء یابد.


نظر خود را ثبت کنید

comment