آخرین اخبار:

رویدادی های صبری

سازش در استان هرمزگان

سازش در قالب «پویش به عشق حسین (ع) » می بخشم

١٠ مرداد ١٤٠٢
سازش در قالب «پویش به عشق حسین (ع) » می بخشم

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان از رهایی یک محکوم به قصاص نفس این استان در قالب پویش «به عشق حسین (ع) می‌بخشم» و با اعلام رضایت اولیای دم همزمان با عاشورای حسینی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری میزان مجتبی قهرمانی با اعلام خبر رهایی یک محکوم استان هرمزگان از قصاص نفس در قالب پویش «به عشق امام حسین (ع) می‌بخشم»، اظهارکرد: این محکوم منتظر اجرای حکم قصاص نفس بود که در نتیجه اعزام هیئت صلح شورای حل اختلاف زندان بندرعباس به استان کرمان و دیدار اعضای این هیئت همزمان با عاشورای حسینی، با خانواده اولیای دم، در نتیجه به دلیل ارادت به حضرت سیدالشهدا اباعبداللّه الحسین (ع) در قالب پویش مردمی «به عشق امام  حسین (ع) می‌بخشم» اولیای دم رضایت بی قید و شرط خود را اعلام کرده و به این زندانی، حیاتی دوباره بخشیدند.

وی افزود: این دهمین اعلام رضایت در پرونده‌های قصاص نفس از ابتدای سال جاری است که با پیگیری و تلاش مسئولان و اعضای شورای حل اختلاف زندان بندرعباس به ثمر نشسته است.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان همچنین گذشت اولیای دم در این پرونده قصاص را اقدامی بسیار ارزشمند، فداکارانه و در تأسی از سیره حضرت سیدالشهدا (ع) عنوان کرد و از تلاش‌ها و پیگیری‌های اعضا و صلح یاران شورای حل اختلاف زندان بندرعباس قدردانی کرد.

قهرمانی با اشاره به فعالیت مضاعف مسئولان و اعضای شورا‌های حل اختلاف این استان در دهه اول محرم امسال برای ایجاد مصالحه در پرونده‌های قصاص و در راستای اجرای پویش «به عشق امام حسین (ع) می‌بخشم»، ابراز امیدواری کرد تا اولیای دم در سایر پرونده‌های قصاص نیز با بزرگ‌منشی و گذشت به این پویش مردمی که تا پایان ماه صفر ادامه خواهد داشت بپیوندند و به عشق سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبداللّه الحسین (ع) و یاران باوفای ایشان در این امر خداپسندانه مشارکت کنند


نظر خود را ثبت کنید

comment