رویدادی های صبری

راه اندازی هیئت های صلح در کلانتری های استان ایلام

راه اندازی هیئت های صلح در کلانتری های استان ایلام

٠٥ بهمن ١٤٠١
راه اندازی هیئت های صلح در کلانتری های استان ایلام

جلسه ای با موضوع راه اندازی هیئت های صلح در کلانتری های استان در محل ساختمان معاونت توسعه حل اختلاف استان با حضورفرماندهی نیروی انتظامی استان و مسئولین زیربط تشکیل شد.

در ابتدای جلسه آقای سپهری معاون توسعه حل اختلاف استان ضمن خیر مقدم به مدعوین در جلسه وگرامیداشت سالگرد شهادت سردار شهید سلیمانی،از زحمات فراوان پرسنل فراجا تقدیر و تشکر نمود و با بیان مختصری از فلسفه ی بنیادی هیات های صلح ستاد صبر، نحوه شناسایی اعضاء وراه اندازی هیئت های مذکور و وضعیت فعالیت ستاد صبر در مرکز استان و 4 حوزه قضایی تابعه استان تشریح نمودند.

سپهری راه اندازی هیئت های صلح در کلانتری ها را با بهره گیری از انسانهای مجرب وبا تجربه در این زمینه یکی از ضروری ترین نیازهای جامعه دانستند، و گفتند: تقویت هیئت صلح در کلانتری ها موجب تقویت فرهنگ صلح و سازش وارتقا ضریب امنیت روحی وروانی جامعه می شود و باعث کاهش میزان ورودی پرونده ها به دادگستری ها می شود.

در ادامه سرهنگ نجفی جانشین فراجا ایلام اظهار نمودند: همواره رویکرد کلانتری ها یک رویکرد مصالحه ای و در راستای صلح و سازش بوده است، عملکرد ونقش فرمانده کلانتری در ایجاد صلح و سازش یک امتیاز در ناجا محسوب می شود. در نیروی انتظامی تشکیلاتی با عنوان واحد مشاوره ای با استفاده از کادر مجرب و با تحصیلات عالیه برای حل مشکلات مردم بوجود آمده و هر پرونده ای که به کلانتری ها ورود پیدا می کند، نخست بایستی از کانال مشاوره عبور، و تلاش لازم در خصوص صلح و سازش صورت گیرد.

در ادامه رئیس پلیس پیشگیری ایلام آقای مهرداد علی محمدی گزارشی از آمار مصلحین و معتمدین پلیس استان را ارائه نمودند.

معاون توسعه حل اختلاف دادگستری ایلام در پایان افزود: با راه‌اندازی هیات‌های صلح در کلانتری‌ها انتظار می‌رود روند رسیدگی به پرونده‌ها تسریع و فرهنگ صلح وسازش در جامعه گسترش یابد.

نظر خود را ثبت کنید

comment