رویدادی های صبری

دبیر ستاد ملی صبر؛

ستاد ملی صبر یک عزم ملی برای ترویج روحیه گذشت و بخشایش است/به دنبال همگرایی میان قوا هستیم

٢٦ اسفند ١٣٩٥
ستاد ملی صبر یک عزم ملی برای ترویج روحیه گذشت و بخشایش است/به دنبال همگرایی میان قوا هستیم

امید محبی افزود: قوه قضائیه با تشکیل این ستاد بدنبال آمار دادن نیست بلکه در پی هم گرایی میان قوا و به میان آوردن مردم برای ارتقای صبر و گذشت و کاهش آسیب های اجتماعی است.

به گزارش روابط عمومی ستاد ملی صبر، "امید محبی" دبیر ستاد ملی صبر در آغاز نخستین همایش ملی صبر گفت: ستاد ملی صبر با هدف ترویج فرهنگ و روحیه صلح، بخشایش، گذشت در قوه قضاییه با یک عقبه یک ساله و هفت کمیته تخصصی تشکیل شده این کمیته ها برگرفته از نخبگان علوم اجتماعی، حقوقدانان، جامعه شناسان، روانشناسان و... هستند. در همین راستا سامانه www.sabr.ir و هشتگ #من_میبخشم راه اندازی شد که تعدادی از هنرمندان به این پویش پیوسته‌اند.


امید محبی دبیر همایش صبر گفت: مسئولان مربوط به این ستادملی از قبیل بخش های مختلف قوه قضاییه با این همایش صبر مشارکت خوبی داشته اند. 


وی افزود: این همایش سعی دارد با آموزش و فرهنگ سازی در زمینه بخشش ایجاد فرهنگ سازی کند که یکی از این بخشش ها در زمینه بخشش اعدامی ها در پرونده های قتل است.


محبی افزود: قوه قضائیه با تشکیل این ستاد بدنبال آمار دادن نیست بلکه در پی هم گرایی میان قوا و به میان آوردن مردم برای ارتقای صبر و گذشت و کاهش آسیب های اجتماعی است.


نخستین همایش صبر با حضور محسن اژه ای معاون اول قوه قضاییه، دکتر جهانگیری معاون اول رییس جمهور و جمعی از خانواده های قربانیان سناریوهای قتل که قاتل فرزندانشان را بخشیده اند در سالن اجلاس سران برگزار شد. 


این همایش که برای ترویج و فرهنگ سازی بخشش با شعار صلح، بخشایش و رضایت که در کلمه صبر خلاصه شده، تشکیل شده است.

نظر خود را ثبت کنید

comment